Zespoły w FZ

AZOTOX

  • miasto
    Ćmielów
  • województwo
    świętokrzyskie
  • TAK, gram w finale, nie biorę kasy
AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX   AZOTOX

Opis

Opis
Zespół pieśni zbuntowanej AZOTOX powstał pod koniec 1990 roku we wsi Brzóstowa w gminie Ćmielów. Charakterystycznymi tekstami i rozpoznawalnym, melodyjnym brzmieniem wbił się w pamięć młodych wówczas ludzi należących do pokolenia drugiej fali polskiego punk rocka. Rosnąca liczba koncertów przyniosła czas na wydawnictwa. Najpierw własnym sumptem zespół rozprowadzał kasetę "Serce matki", dokumentującą jego wczesne dokonania. Wkrótce kawałki Azotoxu ukazywały się już na składankach obok takich gwiazd rodzimej sceny jak KSU czy Cela Nr 3. Popularność rosła, okres ten AZOTOX udokumentował na dwóch wydawnictwach GRS Tapes: „Znaki Naszej Wiary” oraz „Prowokacja”. W 2001 r. chłopaki postanowili jednak zakończyć działalność.
 
Azotox reaktywował się po latach grając koncerty m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Lipsku, Lublinie, Kielcach i Krakowie. Ciepłe przyjęcie ze strony publiczności, także tej młodszej, spowodowało, że tych koncertów robiło się coraz więcej. W 2014 roku kapela zagrała w czasie Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny.
 
Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjmuje stare kawałki, ale zespół stara się serwować też coś nowego, w końcu czas niesie nowe przemyślenia. W 2017 r. podczas grudniowego koncertu z okazji nieokrągłego jubileuszu 27 lecia zespołu publiczność miała okazję wysłuchać wszystkich kawałków kapeli, przez scenę przewinęli się byli członkowie, a w przerwie serwowano tort i puszczano archiwalne nagrania wideo z lat ‘90 XX w. To był dobry czas... Na tyle dobry, że do zespołu postanowiło wrócić na stałe dwóch jego dawnych muzyków, w tym jeden z “ojców założycieli”. Bedzie ostro! Do zobaczenia na koncertach!

 

Skład

Skład

Sylwester ZIMUT Aleksanderek - voc
Piotr PATELA Paszyński - guitar
Arkadiusz ŚLEPY Zieliński - guitar
Konrad TADEK Wyroda - guitar
Jacek NIUNIA Podkowa - bass
Krystian GROMBES Grombka - drums


Paweł BAJER Bajerczak - menager albo menadżer

Dyskografia

Dyskografia

- Serce matki

- Znaki naszej wiary

- Prowokacja

Kontakt

Nazwa zespołu
AZOTOX
Kontakt
Paweł BAJER Bajerczak
telefon
664 470 078
email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • https://www.youtube.com/watch?v=KUNyBS15KLg

Partnerzy

Współpracujemy