Sławek Rapior :: środa, 17, grudzień 2014

FZ TOUR 2014: garść wywiadów z Poznania [video]

FZ Tour w poznańskim Alligatorze nie zawiódł. Zagrały dwie Wielkopolskie kapele Flying Heads i After Seven. Frekwencja jak na poniedziałkowy wieczór również przyzwoita, co pokazuje, że jednak chodzicie na koncerty, również tych mniej znanych grup. To dobrze, bo kto wie, może wśród nich czają się następcy np. Soundgarden, Nirvany, czy Pantery? W każdym razie zachodzi taka sposobność, więc pamiętajcie o zespołach i wbijajcie na koncerty.

Ok, dość wymądrzania, w poniedziałek 8 grudnia FZ TOUR szturmowała Poznań. W klubie Alligator, jako pierwszy usłyszeliśmy hardrockowy czołg z Murowanej Gośliny. Flying Heads mimo kilkuminutowej awarii sprzętu unieśli temat po męsku. Było gitarowo i naprawdę ostro. Co ciekawe, chłopaki od przeszło dekady są gospodarzami lokalnego festiwalu w Murowanej, organizowanego pod nazwą Mur of Rock, który z każdym rokiem staje się mocniejszym przyczółkiem muzycznego undergroundu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać Flying Heads na żywo, będziecie mogli to nadrobić jeszcze w tym roku – 20 grudnia zagrają w poznańskim klubie U Bazyla z grupą Gomor. Z chłopakami z Flying Heads rozmawiamy kilka minut po koncercie w klimatycznym i aromatycznym półmroku klubowej palarni.

Po nich na scenie zainstalowali się muzycy z leszczyńskiej grupy After Seven, którzy jak być może część z Was pamięta gościli na naszym muzycznym oknie, któregoś letniego piątku. W każdym razie, swój wybuchowo-elektryzujący koktajl podawany na ostro zaserwowali wyjątkowo dobrze. Była core'owa energia, nu-metalowy ciężar i elektroniczna przestrzeń. Nie było ściemy. Muzycy na scenie czują się jak w domu, jak w ciepłym łóżku zaraz po wieczornej bajce. Jako, iż nie chcieli z niej zejść, wbiliśmy do nich z mikrofonem kilka chwil po secie na krótką pogawędkę. Zobaczcie.

 

Kategorie Wywiady | Polecamy

Partnerzy

Współpracujemy