Django Django i ich „Marble Skies”.
Bo nie zmienia się zwycięskiej formuły!
Powroty SĄ możliwe – najnowszy album MGMT zbiera rewelacyjne...
Premiera „Little Dark Age” stała się faktem…
Body Count na dwóch koncertach w Polsce!
A jeszcze niedawno wydawało się, że Ice-T już tylko będzie grał w serialach…
Limboski ostrzega…
„Nie idź tam” to pierwszy singiel zapowiadający płytę „Poliamoria”.
Okkervil River powracają z „In The Rainbow Rain”
Kolejny album, którego „patronem“ jest Donald Trump.
A Simple Minds swoje…
Kolejny album Szkotów to „Walk Between Worlds“.

FZ poleca

Maciej Madejski :: wtorek, 09, sierpień 2016

Scena Okno Fabryki Zespołów zaprasza na koncert 100% Rabbit

 

Lato, choć w tym roku wyjątkowo deszczowe, jest faktem niezaprzeczalnym, zatem świeckiej tradycji musi ponownie stać się zadość. Fabryka Zespołów dwa tygodnie temu otworzyła swoje okienne podwoje i tak byliście świadkami dwóch niezwykłych koncertów, jakie odbyły się w naszej redakcyjnej okiennicy: Ratmistif oraz Pangraj. A już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, kolejna odsłona – tym razem wystąpi zespół 100% RABBIT. Start - godzina 20:00.

100% Rabbit to poznański duet grający alternatywny pop. W skład zespołu wchodzą: Małgola Gulczyńska (wokal, syntezator) i Adam Sowiński (gitara). Inspirując się muzyką ostatniego stulecia tworzą hybrydę różnych gatunków oscylujących wokół szeroko pojętej muzyki popularnej.

 Zbyt ogólnie? Zatem oddajmy głos samym muzykom: Początki projektu siegają czasów, kiedy nastoletnia Małgola zaczęła komponować do szuflady ekstremalnie lo-fi piosenki. Spod warstw rozstrojonego pianina, brzęczącej gitary i połamanych rytmów wyłaniały się okraszone słodkimi harmoniami wokalnymi melodie. Po odnalezieniu muzycznej bratniej duszy w osobie Adama, domowy projekt przerodził się w syntezatorowo-gitarowy zespół, w którym wyraźnie słychać pierwotnego ducha popowych piosenek Małgoli. Duet łączy nostalgia za klasyczną popową formułą.

Dzięki muzycznym fascynacjom melodiami lat 60-tych, brzmieniom analogowych syntezatorów z lat 80-tych i szorstkości gitar, nadaje im nowoczesną eklektyczną formę. Efektem wspólnych wyjazdów na koncerty, dyskusji o kompozycjach i muzyce oraz obserwacji lokalnej sceny było założenie w 2015 roku przez nas niezależnej wytwórni Indiana Records, pod której szyldem wkrótce ukaże się debiutancki album 100% Rabbit.

 Oprócz 100% Rabbit każde z nas działa aktywnie muzycznie poza zespołem. Małgola wydała w czerwcu tego roku solową płytę "A/B" pod pseudonimem Małgola, No. Ponadto udzielamy się w poznańskich zespołach New Guilty i Delta City. Adam zajmuje się produkcją muzyczną i miksem, a także prowadzi salę do prób i studio. Razem tworzymy ścieżki dźwiękowe pod animacje i spoty reklamowe.

A zatem będzie avant-popowo, niecodziennie i z odpowiednią dozą szaleństwa, przewrotności i dystansu. Wystarczy ustawić się na płycie Starego Rynku w piątkowy wieczór, zadrzeć głowy i posłuchać/zobaczyć co to się u nas wyprawia na piętrze pierwszym w najbardziej muzycznym oknie w Poznaniu. Zapraszamy. PS. No i nie będzie padać, prawda?;-

https://soundcloud.com/100percentrabbit
https://www.facebook.com/100percentrabbit/?fref=ts

Kategorie Polecamy

Partnerzy

Współpracujemy