Editors powrócą z szóstym albumem
Wypatrujcie „Violence” już 9 marca.
Czy latino zawsze jest kiczowate?
Nigdy w wydaniu Amerela Jazz! Zbliża się polska trasa duetu…
„Fast” Eddie Clarke
Zmarł ostatni członek klasycznego składu Motorhead.
Muniek przerabia Dylana
„The Times They Are a-Changin'” = „Czasy nadchodzą nowe”. A wszystko to z płyty projektu Dylan....
Wielki hit Davida Bowiego w zupełnie innej odsłonie z okazji...
"Let's Dance" ukazał się ponownie w specjalnej, wyłącznie cyfrowej wersji.
Sodom zmienia skład!
Na posterunku pozostał tylko lider Thomas „Angelripper” Such…

Informacje

O Fabryce Zespołów

Wspierajmy polską muzykę!

 

Fabryka Zespołów to platforma wymiany informacji pomiędzy wykonawcami a branżą muzyczną. Codziennie pojawiają się tu informacje na temat działań młodych wykonawców, a także wszystkich wydarzeń, które są do nich kierowane. W ciągu 7 lat zyskał miano najchętniej czytanego sewisu przez polskich muzyków i ludzi z branży. Od lat na pozycji lidera, skupia obecnie ponad 30.000 muzyków.


Fabryka Zespolów współpracuje z mediami, aby pomóc muzykom w promocji. Prezentujemy firmy, które swoje usługi i produkty kierują właśnie dla muzyków. Działamy wspólnie z ludźmi z branży, aby codziennie ułatwiać funkcjonowanie na muzycznym rynku.

 

Fabryka Zespołów to nie tylko Internet. Jest obecna na najważniejszych wydarzeniach muzycznych: koncertach, festiwalach, targach muzycznych, aby osobiście mówić o młodym rynku muzycznym i pokazywać wschodzące zespoły.

 

Fabryka Zespołów jest organizatorem Eliminacji do Przystanku Woodstock, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla muzyków w Polsce. Corocznie zgłasza się do niego blisko 1000 zespołów. Koncerty półfinałowe i finałowe organizowane są w najlepszych klubach w całej Polsce, gromadząc wielotysięczną publiczność. Dzięki Eliminacjom zespoły mają możliwość zagrania koncertu na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, największego festiwalu w Europie. Eliminacje organizowane są wspólnie z Fundacją WOŚP. Od 2011 roku, podczas 3 dnia Przystanku Woodstock, mała scena festiwalu zmienia się w scenę Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP. Grają na niej zespoły wyróżnione w Eliminacjach. Tego dnia, scena gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób, a transmitowane online koncerty przyciągają tysiące internautów.

 

Rok 2013 to czas rozpoczęcia działalności Agencji Koncertowej, której celem jest promocja polskich wykonawców na ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych.

 

Fabryka Zespołów jest także wydawcą płyty "Potrafimy Zwyciężać - Powstanie Wielkopolskie" oraz magazynu "Muzyczny Sukces", czytanego przez ponad 7.000 menadżerów i dostępnego w wersji drukowanej, elektronicznej i mobilnej. Na jego łamach pojawiają się zarówno młodzi wykonawcy, jak i największe gwiazdy i autorytety muzyczne.

 

Fabryka Zespołów prowadzi Muzyczną Agencję Public Relations mającą na celu promocję medialną młodych polskich wykonawców, wykorzystując przy tym zespół dziennikarzy muzycznych oraz współpracę z licznymi Partnerami. Fabryka Zespołów to także Centrum Edukacji, której działania obejmują utworzenie Akademii Menadżerów Muzycznych, Muzyczne Spotkania w Strefie FZ, Porady Specjalistów Online, udział w Panelach Dyskusyjnych oraz współpraca z ogólnopolskimi szkołami muzycznymi.

 

Fabryka Zespołów jest miejscem dla ludzi z branży. Codziennie z serwisu korzystają organizatorzy konkursów, koncertów i festiwali, a także dziennikarze muzyczni, osoby z wytwórni fonograficznych, menedżerowie i inni, którzy poszukują informacji o młodych wykonawcach.

 

Fabryka Zespołów to portal, który powstał w maju 2007 roku. Dzięki ciągłej współpracy z polskimi muzykami i branżą muzyczną jest dziś:


- największą platformą wymiany informacji pomiędzy młodymi muzykami, mediami a firmami działającymi na rynku muzycznym;
- największą bazą aktywnie działających zespołów – ponad 6000 zespołów tworzonych przez ponad 36.000 muzyków;
-cenną bazą firm kierujących swoją ofertę bezpośrednio do muzyków;
-portalem zamieszczającym codziennie kilkanaście informacji, w tym: o młodych artystach, wywiady z gwiazdami, porady dla zespołów, informacje praktyczne, recenzje płyt, oferty godne polecenia, itd;
- cenioną przez branżę inicjatywą na polskim rynku muzycznym;
- organizatorem "Banku Zespołów WOŚP" oraz koordynatorem blisko 1000 koncertów organizowanych corocznie w sztabach w Polsce i na całym świecie
- organizatorem "Eliminacji do Przystanku Woodstock";
- skutecznym miejscem budowania odpowiedniego wizerunku dla artystów i firm otwartych na współpracę z polskimi zespołami muzycznymi;
- portalem odwiedzanym każdego miesiąca przez ponad 200.000 unikalnych użytkowników generujących ponad 2.000.000 wyświetleń portalu miesięcznie;

 

Fabryka Zespołów to nie tylko portal, to konkretne działania na rynku muzycznym, które przyciągnęły ponad 6000 zespołów. Wszystko to usytuowało Fabrykę Zespołów na miejscu największego tego typu portalu w Polsce.

 

Kategorie Informacje

Partnerzy

Współpracujemy