Enter Shikari podbija kosmos!
  Na razie w nowym teledysku, ale za chwilę kolejny album i koncert w Polsce.
Beck wraca do popu!
Ale jaki ten beckowy pop każdy widzi – gdy posłucha „Colors”.
Charlotte Gainsbourg przerywa odpoczynek od muzyki
Nowy album nazwała jednak przekornie „Rest”. Wśród gości sam Paul McCartney!
Iron Maiden na żywo. Tej trasy mogło nie być...
...ale odbyła się i teraz mamy płytową pamiątkę czyli "The Book Of Souls: Live Chapter". ...
Pathfinder z nowym teledyskiem i nowym… głosem!
Powermetalowi fantaści prezentują „Fifth Element”.
Ghostpoet: zwróćcie na niego uwagę, bo rzeczywiście ma w sob...
Ma również swój świeży czwarty krążek i zaplanowany koncert w Polsce!

Informacje

O Fabryce Zespołów

Wspierajmy polską muzykę!

 

Fabryka Zespołów to platforma wymiany informacji pomiędzy wykonawcami a branżą muzyczną. Codziennie pojawiają się tu informacje na temat działań młodych wykonawców, a także wszystkich wydarzeń, które są do nich kierowane. W ciągu 7 lat zyskał miano najchętniej czytanego sewisu przez polskich muzyków i ludzi z branży. Od lat na pozycji lidera, skupia obecnie ponad 30.000 muzyków.


Fabryka Zespolów współpracuje z mediami, aby pomóc muzykom w promocji. Prezentujemy firmy, które swoje usługi i produkty kierują właśnie dla muzyków. Działamy wspólnie z ludźmi z branży, aby codziennie ułatwiać funkcjonowanie na muzycznym rynku.

 

Fabryka Zespołów to nie tylko Internet. Jest obecna na najważniejszych wydarzeniach muzycznych: koncertach, festiwalach, targach muzycznych, aby osobiście mówić o młodym rynku muzycznym i pokazywać wschodzące zespoły.

 

Fabryka Zespołów jest organizatorem Eliminacji do Przystanku Woodstock, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla muzyków w Polsce. Corocznie zgłasza się do niego blisko 1000 zespołów. Koncerty półfinałowe i finałowe organizowane są w najlepszych klubach w całej Polsce, gromadząc wielotysięczną publiczność. Dzięki Eliminacjom zespoły mają możliwość zagrania koncertu na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, największego festiwalu w Europie. Eliminacje organizowane są wspólnie z Fundacją WOŚP. Od 2011 roku, podczas 3 dnia Przystanku Woodstock, mała scena festiwalu zmienia się w scenę Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP. Grają na niej zespoły wyróżnione w Eliminacjach. Tego dnia, scena gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób, a transmitowane online koncerty przyciągają tysiące internautów.

 

Rok 2013 to czas rozpoczęcia działalności Agencji Koncertowej, której celem jest promocja polskich wykonawców na ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych.

 

Fabryka Zespołów jest także wydawcą płyty "Potrafimy Zwyciężać - Powstanie Wielkopolskie" oraz magazynu "Muzyczny Sukces", czytanego przez ponad 7.000 menadżerów i dostępnego w wersji drukowanej, elektronicznej i mobilnej. Na jego łamach pojawiają się zarówno młodzi wykonawcy, jak i największe gwiazdy i autorytety muzyczne.

 

Fabryka Zespołów prowadzi Muzyczną Agencję Public Relations mającą na celu promocję medialną młodych polskich wykonawców, wykorzystując przy tym zespół dziennikarzy muzycznych oraz współpracę z licznymi Partnerami. Fabryka Zespołów to także Centrum Edukacji, której działania obejmują utworzenie Akademii Menadżerów Muzycznych, Muzyczne Spotkania w Strefie FZ, Porady Specjalistów Online, udział w Panelach Dyskusyjnych oraz współpraca z ogólnopolskimi szkołami muzycznymi.

 

Fabryka Zespołów jest miejscem dla ludzi z branży. Codziennie z serwisu korzystają organizatorzy konkursów, koncertów i festiwali, a także dziennikarze muzyczni, osoby z wytwórni fonograficznych, menedżerowie i inni, którzy poszukują informacji o młodych wykonawcach.

 

Fabryka Zespołów to portal, który powstał w maju 2007 roku. Dzięki ciągłej współpracy z polskimi muzykami i branżą muzyczną jest dziś:


- największą platformą wymiany informacji pomiędzy młodymi muzykami, mediami a firmami działającymi na rynku muzycznym;
- największą bazą aktywnie działających zespołów – ponad 6000 zespołów tworzonych przez ponad 36.000 muzyków;
-cenną bazą firm kierujących swoją ofertę bezpośrednio do muzyków;
-portalem zamieszczającym codziennie kilkanaście informacji, w tym: o młodych artystach, wywiady z gwiazdami, porady dla zespołów, informacje praktyczne, recenzje płyt, oferty godne polecenia, itd;
- cenioną przez branżę inicjatywą na polskim rynku muzycznym;
- organizatorem "Banku Zespołów WOŚP" oraz koordynatorem blisko 1000 koncertów organizowanych corocznie w sztabach w Polsce i na całym świecie
- organizatorem "Eliminacji do Przystanku Woodstock";
- skutecznym miejscem budowania odpowiedniego wizerunku dla artystów i firm otwartych na współpracę z polskimi zespołami muzycznymi;
- portalem odwiedzanym każdego miesiąca przez ponad 200.000 unikalnych użytkowników generujących ponad 2.000.000 wyświetleń portalu miesięcznie;

 

Fabryka Zespołów to nie tylko portal, to konkretne działania na rynku muzycznym, które przyciągnęły ponad 6000 zespołów. Wszystko to usytuowało Fabrykę Zespołów na miejscu największego tego typu portalu w Polsce.

 

Kategorie Informacje

Partnerzy

Współpracujemy