Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Piotr Garbowski :: poniedziałek, 18, marzec 2013

Eliminacyjne przesłuchania trwają


Trwają przesłuchania płyt nadesłanych przez zespoły na Eliminacje do Przystanku Woodstock 2013. Jurorzy konkursu mają do sprawdzenia materiały od kilkuset kapel, co oznacza, że do późnych godzin nocnych nie będą mogli narzekać na nudę. Wybór na pewno nie będzie łatwy – poziom po raz kolejny okazał się niezwykle wysoki!


Dziś jurorzy Eliminacji nie będą mogli spędzić wieczoru w ciszy i spokoju. Mają bowiem do przesłuchania 100 płyt wyselekcjonowanych przez Fabrykę Zespołów z ponad 800 nadesłanych przez zespoły, które postanowiły stanąć do walki o Przystanek Woodstock, jeden z największych festiwali na świecie.


Jurek Owsiak, Gosia Kaczmarek, Andrzej Puczyński, Tomasz Kasprzyk i Krzysztof Dobies na wielkie sprawdzanie zgłoszeń umówili się w siedzibie Fundacji WOŚP w Warszawie.


Póki co nic nie jest pewne. Każdy juror ma swoich faworytów i cały czas trwa ożywiona dyskusja. Do rękoczynów jeszcze nie doszło, co nie oznacza, że nie ma sporów. Zanosi się na bardzo długie przesłuchania.


– Przez te kilka lat zdobyliśmy zaufanie zespołów. Nie ma u nas żadnego faworyzowania. Jest po prostu dyskusja i chęć sprawdzenia, co kryje się na tych płytach – mówił przed rozpoczęciem dzisiejszych przesłuchań Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.


W podobnym tonie wypowiadali się pozostali jurorzy. Gosia Kaczmarek zaznaczyła, że to piąta, a więc jubileuszowa edycja Eliminacji. I z tej okazji szykują się niemałe niespodzianki.


– Mam nadzieję, że uda nam się pomóc zespołom nie tylko trafić na Woodstock, ale też za granicę. Wczoraj byłam na rozmowach w siedzibie niemieckiego oddziału Rolling Stone'a w Berlinie i muszę powiedzieć, że przedstawiciele tego magazynu naprawdę interesują się polską sceną, co mam nadzieję w niedalekiej przyszłości zaowocuje – powiedziała prezes Fabryki Zespołów.


Pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków. Przesłuchania cały czas trwają i nieprędko się skończą. Zespoły, które zgłosiły się na Eliminacje, muszą uzbrioić się w cierpliwość. Wyniki już niebawem!

 

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy