Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Maciej Madejski :: wtorek, 13, marzec 2018

Nowa płyta w serii Polish Jazz!

„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wyleżoła.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wyleźoł aga zaryanSłynna i jakże kultowa (nie tylko w Japonii!) seria „Polish Jazz” odżyła nie tylko w postaci smakowitych reedycji CD i LP, ale także regularnie wzbogaca się o zupełnie nowe pozycje, których autorami są zarówno starzy wyjadacze (jak inaugurująca nową serię płyta Zbigniewa Namysłowskiego), ale też świeża jazzowa krew!

Singiel „Human Things" jest zapowiedzią najnowszego albumu kapitalnego i docenionego już niejednokrotnie pianisty Piotra Wyleżoła, który właśnie ukazuje się w serii pod numerem 79. „Human Things", który otwiera płytę, to swoisty hymn i jedyny utwór wokalno-instrumentalny na albumie. Partie wokalne wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło.
Tekst utworu mówi o tym, że pędząc przez życie zapatrzeni w jakieś „świecidełka" tracimy to, co naprawdę istotne. Chciałem krzyknąć do ludzi: „Zatrzymajmy się, rozejrzyjmy wokół, doceńmy to, co mamy, wszystko jest w naszych rękach!" Partie wokalne w tym utworze wykonują Aga Zaryan i Grzegorz Dowgiałło. Wokal jego i Agi fantastycznie się uzupełniają... Dlaczego w ogóle głos? Otóż jest to najbardziej ludzki z instrumentów – „Human Things", ludzkie sprawy. To miał być album człowieka, nie muzyka. Głos nadaje muzyce ludzki charakter, „uczłowiecza" ją. – ekscytuje się lider a autor płyty, Piotr Wyleżoł.


Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił też innych znakomitych muzyków – trębacza Roberta Majewskiego, puzonistę Grzegorza Nagórskiego, kontrabasistę Michała Barańskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza - to artyści o ogromnym dorobku i niekwestionowanej pozycji. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, współpracujący z najlepszymi.


Znalezione obrazy dla zapytania piotr wyleżoł


Płyta „Human Things" to z jednej strony wielowątkowy muzyczny esej, z drugiej – przekonująca próba określenia postawy twórczej lidera, który dystansując się od chwilowych trendów podąża konsekwentnie własną drogą. Tytuł albumu akcentuje humanistyczny aspekt muzyki Piotra Wyleżoła, jej intymny, emocjonalny charakter.

Płyta ukazuje się oczywiście zarówno w wersji CD, jak i LP.

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy