Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Szymon Hamela :: piątek, 18, wrzesień 2015

Klip zapowiada album Cuba De ZooLedwieśmy rozmawiali o pracach nad ich nowym albumem, a już przedstawiają ich pierwsze efekty. Teledysk do utworu "Historia z ognia" zapowiada trzeci krążek Cuba De Zoo. - Mamy wrażenie, że nie napisaliśmy ani jednego dźwięku i ani jednego słowa w tym utworze - mówi nam wokalista Kuba Podolski.

Wywiad z Cuba De Zoo przeprowadziliśmy niewiele ponad tydzień temu. I niby wspominali, że płyta powstaje już od roku, niby zapowiadali, że premiera jeszcze jesienią (CZYTAJ), ale kto mógłby przewidzieć, że jej pierwszą zapowiedź przyjdzie nam otrzymać nim ledwie wyłączymy dyktafon?

A jednak, stało się - klip do kawałka "Historia z ognia" już teraz zapowiada "Ciałokształt" - trzeci studyjny album grupy. I faktycznie, ognia mu nie brakuje: ostródzkie trio w najświeższej kompozycji wspiera Darek "Maleo" Malejonek. - Współpracuję jako tekściarz z Maleo od dziesięciu lat, więc jego udział wydał się nam w stu procentach naturalny - tłumaczy wokalista Kuba Podolski.- Mamy wrażenie, że nie napisaliśmy ani jednego dźwięku i ani jednego słowa w tym utworze. Ten numer jakby został nam dany, pojawił się, a my zaczęliśmy go po prostu grać - wyjaśnia genezę utworu, a chwilę później samego teledysku: - Chcieliśmy sobie przypomnieć, jak się słuchało muzyki przed erą YouTube i MTV. Diody, wskaźniki, pokrętła, liczniki... Tak właśnie słuchaliśmy naszych pierwszych ważnych płyt - na wieżach, gramofonach, kaseciakach. 99 procent dźwięku i jeden obrazu

Kto wie, być może dla jakiegoś rozwijającego swą muzyczną świadomość młokosa to "Ciałokształt" będzie jedną z pierwszych ważnych płyt. Zweryfikujemy to już niebawem - następca "Rozkazu" (2011) i "Trucizny" (2013) do obiegu trafi jeszcze w tym roku.

 

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy