Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Sławek Rapior :: czwartek, 18, grudzień 2014

Poznaliśmy kolejne gwiazdy 21. Przystanku Woodstock!

Ogłoszono nowe gwiazdy Dużej i Małej Sceny 21. Przystanku Woodstock. Mowa o Congo Natty z Wielkiej Brytanii, Scarecrow z Francji i Canailles z Kanady!

Congo Natty jest brytyjskim producentem muzyki jungle. Mówi się o nim wizjoner, rewolucjonista, a przede wszystkim legenda jungle. Congo Natty wraz z Congo Dubz, Tenor Fly oraz Nanci & Phoebe pojawią się na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock! Szykujcie się na rewolucję!

We wczesnych latach osiemdziesiątych utworzył grupę muzyczną o nazwie Double Trouble razem Michaelem Mensonem, Karlem Brownem oraz Leigh Guestem. Wydali singiel "Just Keep Rockin" w 1989 roku. Trafił on do rankingu 20 najlepszych utworów w Wielkiej Brytanii.

Congo Natty to pseudonim człowieka - instytucji, ale też nazwa, pod którą kryją się ruch oraz rodzina. Mikail Tafari aka Rebel MC nie tylko stoi na jej czele, lecz, jak pokazuje album "Jungle Revolution", jest jak soczewka, która skupia wszystko, tworząc jedną spójną całość. "Przesłaniem reggae jest Rastafari, a Rastafari jest miłością" - wyjaśnia Mikail. "Oni (artyści reggae) śpiewali o miłości, ale również prorokując o systemie, który nastanie, mówiąc o rzeczach, które wydarzą się na świecie. Widzę jungle jako muzykę, która ma taką samą moc do przekazania tego przesłania."

Wizja, jaką miał Mikail Tafari, a więc, by połączyć przesłania roots reggae i jungle w nowoczesny sposób, doprowadziła do powstania spójnego i niezwykłego dzieła. Nagranie płyty, na której miłość do muzyki przeplata się z gniewnymi tekstami, a radość z tworzenia wyczuwalna jest od pierwszych dźwięków sprawia, że Congo Natty jest zdecydowanie kimś więcej niż legendą. To człowiek instytucja, bojownik rewolucji, która właśnie się rozpoczęła.

W czasie występu na 21. Przystanku Woodstock artyście towarzyszyć będą legendarny wokalista Tenor Fly, a także Congo Dubz oraz Nanci & Phoebe.

Canailles to oktet założony w Montrealu, który skupia artystów wywodzących się z przeróżnych środowisk muzycznych: z kręgów muzyki eksperymentalnej, z zespołów garażowych i grup post-rockowych. Ostatnio zaczęli grywać na instrumentach akustycznych, tworząc skoczną mieszankę bluegrass, punka i zydeco z duchem Luizjany.

Pod wydaniu pierwszego longplaya wszędzie ich pełno - targi SXSW w Austin, festiwale Sakif i Generiq... a teraz 21. Przystanek Woodstock!

Scarecrow to grupa, która zabierze Was do świata, gdzie blues i hip-hop stanowią jedność! Świata, w którym króluje rytm wywodzący się z rodu gitar marki dobro i z winylowych nagrań. Ten niedający się zaszufladkować kwartet stworzył ekscytujący mariaż melodii śpiewanych na początku XX wieku na amerykańskich polach bawełny z urbanistycznymi dźwiękami wielkich miast lat osiemdziesiątych.

Wyjątkowy styl kompozycji, około 400 zaplanowanych występów w 10 krajach - w 2015 chłopaki z Tuluzy dadzą popalić! Całe szczęście, że na Przystanku Woodstock sceny są ognioodporne...

Kategorie Newsy | Polecamy

Partnerzy

Współpracujemy