Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Szymon Hamela :: piątek, 17, październik 2014

FZ Tour vol.5: Baobab i Rootzmans

Podczas piątego koncertu w ramach jesiennego FZ Tour fizycznie po raz pierwszy zjawimy się w Katowicach, brzmieniowo zaś nawiążemy do wydarzeń z poznańskiej odsłony trasy. Tym razem bowiem znów niepodzielnie rządzić będą jamajskie brzmienia, okraszone gatunkami pokrewnymi - ska czy dub. W sercu Silesii sobotę umilą występy grup Baobab oraz Rootzmans.


Kto najbliższy weekend spędzi na Śląsku, niech z programu tamtejszych imprez muzycznych nie spuszcza oka. Konkretnie: katowickiego klubu... "Oko Miasta". To właśnie tam już w najbliższą sobotę zawitamy z kolejnym wydarzeniem w ramach jesiennego FZ Tour, piątym z kolei po koncertach w Toruniu, Poznaniu, Jeleniej Górze oraz Bydgoszczy. Gatunkowo nawiążemy do wydarzeń z poznańskiego "Alligatora", gdzie muzyczny monopol należał do energetycznych jamajskich brzmień. I teraz rządzić będzie reggae, tym razem jednak generowane za pomocą instrumentarium grup Baobab oraz Rootzmans.

Tak, jak na parkiecie pod sceną nogi zebranego audytorium uginać się będą pod wpływem energetycznego grania, tak sama scena uginać się będzie pod naporem nadmiaru muzyków. Tyski Baobab, to ośmioosobowa załoga, która po pół dekady istnienia, dokładnie 9 października bieżącego roku wypuściła w eter swój pierwszy długogrający materiał pt. "Niech się dzieje". Baobab, to świeża krew w wydawniczej stajni Lou&Rocked Boys, która zbliżającą się sobotę uczyni nadzwyczaj wyjątkową... Przyjdźcie do katowickiego "Oka Miasta", a następnie po prostu... niech się dzieje!

Tym bardziej, że dziać się będzie zdecydowanie dłużej, niż przewiduje playlista tyskiej formacji. Ciąg dalszy wieczoru nakręci Rootzmans, czyli reggae band, co zdecydowanie nie próżnuje. Choć swą koncertową historię jęli pisać ledwie przed rokiem, już dali się usłyszeć całej Polsce, zaskarbiając w niej rzeszę oddanych fanów. Wszystko to dzięki udziałowi w 7. edycji programu Must Be The Music, który zaprowadził włodowicką formację do Finału programu. Teraz błyskawiczna popularność grupy zaprowadziła ją do kalendarza FZ Tour.

Choć będzie to już piąty akcent naszej trasy, jej lwia część wciąż przed nami. Po koncercie w Katowicach przeniesiemy się do Szczecina, następnie do Barlinka i Bytomia. Do grudnia zagramy dla Was jeszcze kilkanaście razy, a przynajmniej jeden właśnie w Twojej okolicy!

 

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy