Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
„Dziś w Internecie” – zapowiedź pierwszego solowego albumu A...
Wokalista Dr. Misio oraz świetny aktor znów ma coś do powiedzenia… „Szatan na Kabatach” już niebawem...
Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...

Newsy

Natalia Bazylewicz :: wtorek, 22, październik 2013

BIG UP FEST- Poznań

Big Up! Fest to niepowtarzalna możliwość odstawienia na bok codziennych zmagań z rzeczywistością i szansa na wejście w świat rozbrzmiewający w rytmie Reggae, Dub i Hip Hop. Poczuj atmosferę jedności, znajdź swoje miejsce przed sceną i zdaj się na swoje instynkty. Przed Tobą muzyczna przygoda, której nie da się zapomnieć.

 

 

Festiwal przyjmuje formę trasy koncertowej i usłyszymy takie zespoły jak Bethel, Zebra Soundsystem, Chilli Crew, oraz zaproszone lokalne formacje. To starannie wypracowane połączenie, jest gwarancją wydarzenia muzycznego najwyższej jakości.

 


Data: 6.11.2013 (środa)
Miejsce: Blue Note, Poznań ul. Kościuszki 79
Godz.: otwarcie bramek 18.00, start 19.00

 

Bilety:
pierwsze 50 szt. - 15 zł (do nabycia w klubie)
przedsprzedaż - 20zł
w dniu koncertu - 25zł

 

Bilety dostępne w Empiku oraz na eBilet.pl
( http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=12780 )
Rezerwacje: siwy@siwymanagement.pl lub sms 692 909 380

 

 

BETHEL

 

Zespół z Wrocławia tajemniczo odkrywa karty nadchodzącego albumu. Najnowsze numery możesz już dziś usłyszeć na BIG UP! FEST. Koncerty Bethel to wybuchowa mieszanka szybkiego ska, pulsującego roots reggae i przestrzennego dubu. Zespół najlepiej czuje się podczas energetycznych występów na żywo, mając ich na swoim koncie grubo ponad 350. Bethel gościł m.in. dwukrotnie na Przystanku Woodstock, u Kuby Wojewódzkiego, w Poziomie 2.0, a także zagrał koncert live w Radiowej Czwórce. „Muzyka serc” to studyjny album tej grupy, który podbił serca fanów i ugruntował pozycję zespołu na polskiej scenie reggae. Aktualnie ekipa pod przywództwem Wlaziego, tajemniczo odkrywa karty nowego albumu, grając premierowe numery na koncertach Festiwalu BIG UP!.

 

 

 

___________________________________________________________

 

CHILLI CREW

 

Założyciele StarGuardMuffin łączą siły z charyzmatyczną wokalistką Martyną Baranowską, odważnie stawiając pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Szczery, mocny przekaz oraz niecodzienne spojrzenie na stylistykę reggae, rap i soul pozwala stwierdzić, iż w krótkim czasie zespół stworzył własny, niepowtarzalny styl. Chilli Crew zagrał swój debiutancki koncert dla niemal tysięcznej publiczności we wrocławskim klubie Eter; został zaproszony również na wyjątkowe festiwale z wieloletnią tradycją (m.in. Dobremiastock 2013, czy Najcieplejsze Miejsce na Ziemi 2013). Najbliższe plany zakładają trasę koncertową złożoną z ponad 15 występów na terenie całej Polski. Obecnie zespołu pracuje nad debiutanckim albumem, który promować będzie utwór Easy To Say. Premiera wkrótce.

 

___________________________________________________________

 

ZEBRA SOUNDSYSTEM

 

Jeżeli szukać w polskiej muzyce grupy która spotkała się z największym poparciem eksperymentując na bazie reggae i dub, z pewnością byłaby to Zebra. Nietypowe i rozbudowane instrumentarium i muzyczna oryginalność zawarte na ich albumie „Electronic Heart” pokazują, że muzyka korzeni również u nas może być bardzo otwartą formułą. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub. Najnowsza płyta zespołu to żywy obraz ewolucji, jakiej grupa uległa od czasu debiutanckiego krążka „Dream Walking”. Poprzednia płyta narobiła sporo zamieszania na polskiej scenie dubowej i spotkała się z doskonałym przyjęciem publiczności, w oczach recenzentów urastając do rangi zjawiska. W efekcie, od końca 2010 roku do chwili obecnej, lipca 2013, formacja zagrała ponad 120 koncertów. Można powiedzieć, że Zebra koncertowała nieustannie i bez wytchnienia grając między innymi na takich festiwalach muzycznych w Polsce jak: Bielawa „Regałowisko”, „Ostróda Reggae Festiwal“, czy „Summer Fall Festival” w Płocku. Wielobarwny wachlarz doświadczeń z bardzo aktywnych dla nich ostatnich dwóch lat znajduje swoje odbicie na „Electronic Heart”. Spoiwem twórczości wciąż pozostaje elastyczny i chłonny dub, jednak zespół eksperymentuje w wielu kierunkach z echami w postaci wpływów muzyki etnicznej, new wave i punk.

 

 

 

 

 

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy