Editors powrócą z szóstym albumem
Wypatrujcie „Violence” już 9 marca.
Czy latino zawsze jest kiczowate?
Nigdy w wydaniu Amerela Jazz! Zbliża się polska trasa duetu…
„Fast” Eddie Clarke
Zmarł ostatni członek klasycznego składu Motorhead.
Muniek przerabia Dylana
„The Times They Are a-Changin'” = „Czasy nadchodzą nowe”. A wszystko to z płyty projektu Dylan....
Wielki hit Davida Bowiego w zupełnie innej odsłonie z okazji...
"Let's Dance" ukazał się ponownie w specjalnej, wyłącznie cyfrowej wersji.
Sodom zmienia skład!
Na posterunku pozostał tylko lider Thomas „Angelripper” Such…

Newsy

Dariusz Krawczyk :: poniedziałek, 21, październik 2013

Fred Brum wyciska soki

Nie tylko gitarzyści, ale wszyscy muzycy powinni obejrzeć to video!

Znakomity gitarzysta, kompozytor i aranżer - Fred Brum prezentuje bowiem możliwości, jakie daje połączenie Stomp-Heada 4.High Gain firmy Taurus z efektem Zebu tegoż producenta.

Przypomnijmy, że Stomp-Head 4. High Gain to w pełni analogowy wzmacniacz o wyjątkowo małej wadze i gabarytach, ale potężnym brzmieniu. Można go położyć na scenie obok efektów, zamontować w pedalboardzie lub używać w sposób tradycyjny umieszczając na kolumnie gitarowej. Wzmacniacz ma wbudowane przełączniki foot-switch umożliwiające szybkie operowanie jego funkcjami podczas gry. Można do niego podłączyć również zewnętrzny kontroler zarządzający funkcjami wzmacniacza.

Z kolei Zebu to urządzenie stworzone po to, by zapamiętać i powtórzyć wszystko, co tylko zagrasz – ile razy chcesz i jak długo chcesz. Może Cię naśladować echem lub podążać za dźwiękiem pozostawiając łagodny, naturalny pogłos. Zebu to połączenie dwóch stereofonicznych efektów typu Delay i Reverb, które można miksować w dowolny sposób między sobą jak również z sygnałem instrumentu. Efekty realizuje wysokiej jakości 24-bitowy procesor DSP.

Fred Brum w tej demonstracji wykorzystał swój autorski utwór Ryūjin z albumu Transcendence, który okazał doskonałym "narzędziem" do prezentacji urządzeń Taurusa. Każdy zainteresowany muzyk zwróci także uwagę na plansze, informujące o sposobie użycia sprzętu i zastosowanych parametrach.

Gorąco polecamy!

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy