Pamiętacie jeszcze Snow Patrol?
Będzie okazja sobie przypomnieć już w maju. Nowy krążek!
Hugo Race i Chris Eckman ponownie łączą siły
Czyli mamy nową Etno-płytę Dirtmusic! Nazywa się "Bu Bir Ruya".
Beach House i ich szczęśliwa „Siódemka”
Tak jest, nowe wydawnictwo nazywa się po prostu „7”.
 Nowa płyta w serii Polish Jazz!
„Human Things" - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada album Piotra Wy...
Kolejni artyści na Enea Spring Break 2018!
Skład festiwalu powiększył się o…
David Byrne powraca z „American Utopia”
Były mózg Talking Heads z tuzinem gości na nowym albumie.

Newsy

Dariusz Krawczyk :: poniedziałek, 21, październik 2013

Fred Brum wyciska soki

Nie tylko gitarzyści, ale wszyscy muzycy powinni obejrzeć to video!

Znakomity gitarzysta, kompozytor i aranżer - Fred Brum prezentuje bowiem możliwości, jakie daje połączenie Stomp-Heada 4.High Gain firmy Taurus z efektem Zebu tegoż producenta.

Przypomnijmy, że Stomp-Head 4. High Gain to w pełni analogowy wzmacniacz o wyjątkowo małej wadze i gabarytach, ale potężnym brzmieniu. Można go położyć na scenie obok efektów, zamontować w pedalboardzie lub używać w sposób tradycyjny umieszczając na kolumnie gitarowej. Wzmacniacz ma wbudowane przełączniki foot-switch umożliwiające szybkie operowanie jego funkcjami podczas gry. Można do niego podłączyć również zewnętrzny kontroler zarządzający funkcjami wzmacniacza.

Z kolei Zebu to urządzenie stworzone po to, by zapamiętać i powtórzyć wszystko, co tylko zagrasz – ile razy chcesz i jak długo chcesz. Może Cię naśladować echem lub podążać za dźwiękiem pozostawiając łagodny, naturalny pogłos. Zebu to połączenie dwóch stereofonicznych efektów typu Delay i Reverb, które można miksować w dowolny sposób między sobą jak również z sygnałem instrumentu. Efekty realizuje wysokiej jakości 24-bitowy procesor DSP.

Fred Brum w tej demonstracji wykorzystał swój autorski utwór Ryūjin z albumu Transcendence, który okazał doskonałym "narzędziem" do prezentacji urządzeń Taurusa. Każdy zainteresowany muzyk zwróci także uwagę na plansze, informujące o sposobie użycia sprzętu i zastosowanych parametrach.

Gorąco polecamy!

Kategorie Newsy

Partnerzy

Współpracujemy