Polecamy

Patronujemy

Koncerty, plyty, festiwale i inne wydarzenia

JAZZAMEK #6: WACŁAW ZIMPEL & SAAGARA (POLSKA/INDIE) - KONCERT PROMUJĄCY NOWY ALBUM

data miasto miejsce zespół
piątek 17 marzec 2017 Poznań Centrum Kultury Zamek Wacław Zimpel i Saagara

JAZZAMEK #6: WACŁAW ZIMPEL & SAAGARA (POLSKA/INDIE) - KONCERT PROMUJĄCY NOWY ALBUM

kiedy:
17 marca (piątek); godz. 19:00

gdzie:
Poznań, Centrum Kultury Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

bilety:
30 zł - przedsprzedaż / 40 zł - w dniu koncertu
w kasie Zamku lub online

 

[Info od Organizatora]

SAAGARA: PIĘCIU WIRTUOZÓW - DWA ŚWIATY - JEDNA SCENA:

Wacław Zimpel - klarnety
Giridhar Udupa - ghatam, konnakol, morsing
Bharghava Halambi - khanjira, konnakol
K Raja - thavil
Mysore N. Karthik - violin

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, Mysore N. Karthik i K Raja, są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Mieszkają na co dzień w Bangalore, lecz koncertują na terenie całego świata, w największych salach koncertowych (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney).

Wacław Zimpel to klasyczny wirtuoz klarnetu, który głównie kojarzony jest ze sceną muzyki improwizowanej, laureat m.in.Paszportu Polityki 2016. W swoich projektach nie raz już odwoływał się do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które się spotykają, to najstarsza forma muzyczna Indii – muzyka karnatycka – charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz tradycja europejska. Partie klarnetu bazują na hinduskich rytmach, który przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oscyluje pomiędzy zachodnią melodyką a systemem rag (indyjskich skal), stanowiących podstawę budowy utworów. Repertuar zespołu stanowią oryginalne kompozycje Zimpla. W 2015 roku Saagara wydała swoją pierwszą płytę nakładem wytwórni MultiKulti. Premiera płyty była połączona z europejską trasą koncertową.

Jesienią 2016 zespół zagrał koncerty w Indiach i zarejestrował nowy materiał, który ukaże się na w lutym 2017, a usłyszą słyszą go Państwo na premierowym koncercie w Zamku.

 

Partnerzy

Współpracujemy