Polecamy

Kalendarz muzyczny

Koncerty, plyty, festiwale i inne wydarzenia

Igrzyska Rockowe 2016

data miejsce
sobota 09 lipiec 2016 Amfiteatr na Górze św. Anny

igrzyskarockoweIGRZYSKA ROCKOWE to pierwszy masowy festiwal rockowy – rock/bluesowy na Opolszczyźnie, na który już dziś serdecznie Was zapraszamy. Chcemy by na stałe wpisał się w muzyczną mapę Polski i był jej nieodzownym elementem i mamy powody wierzyć, że tak się stanie…

Trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na organizację plenerowego festiwalu muzycznego niż Amfiteatr na Górze Świętej Anny. Jest to jedno z najbardziej zapierających dech w piersi miejsc w Polsce… Ale to nie wszystko - wystarczy zaśpiewać kilka dźwięków „a cappella” żeby stać w centrum niesamowitego doznania akustycznego. O tak akustyka obiektu powala swoją jakością… A teraz wyobraźcie sobie najwyższej klasy zespoły, profesjonalne nagłośnienie i scenę z pełnym oświetleniem – teatr światła i dźwięku – piękno w czystej postaci.

Każdy dobry festiwal to składowa różnych czynników, a uznane marki sceniczne to gwarancja sukcesu frekwencyjnego. Chcemy aby IGRZYSKA ROCKOWE zostały w pamięci publiczności na długi czas. Nasz line-up koncertowy to mieszanka doświadczenia i świeżości. Nie zapominamy jednak o artystach mniej znanych i lokalnych – chcemy ich wesprzeć i dać im szanse na zaprezentowanie się przed szeroka publicznością…

DŻEM
Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie - coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje… – Jan Skaradziński
Jesteśmy przekonani, że tego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać…

TSA
Zespół powstał w 1979 r. W 1981 r. jako instrumentalny kwartet (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) wygrali Festiwal w Jarocinie a już miesiąc później na festiwalu Pop Session w Sopocie dołączył wokalista Marek Piekarczyk
Lata 1981 - 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu na polskiej scenie muzycznej. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. ŻYWA LEGENDA POLSKIEJ SCENY ROCKOWEJ!!!

CREE
Polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

OBERSCHLESIEN
Koncerty zespołu to niebanalne show z elementami teatru, kostiumami, pirotechniką sceniczną i porywającą muzyką. Jedyny i niepowtarzalny wokal Michała Stawińskiego dopełnia obraz. Szczere teksty Michała na długo zapadają w pamięci widza/słuchacza. To muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Opowiadają o trudnej historii Śląska – n.p. w utworze „Powstaniec” poświęconym Powstańcom Śląskim, którzy walczyli o przyłączenie Śląska do Polski. Zespół otrzymał za ten numer medal honorowy od Ministra Obrony Narodowej. Na drugiej płycie znalazł się równie patriotyczny „ORP Orzeł”. Poruszają zwykle niebanalne tematy, często trudne – jak „Niechciane Dzieci”, „Krzyż”, „Richter”, śpiewają metaforycznie o zniewoleniu współczesnego człowieka - „Robot”, naszych lękach „Strach”, miłościach „To nie sen”. Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku i nie zamierzają tego zaprzestać. Prof. Miodek powiedział kiedyś „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!” i chłopcy z zespołu są tego niezaprzeczalnym przykładem.

REBELIANCI
Lata 90-te. Grupa przyjaciół – muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak… Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackberry Smoke, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat, muzycy zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich jak blues czy rock'n roll. Obecnie w skład zespołu wchodzi sześciu charyzmatycznych muzyków z olbrzymim doświadczeniem scenicznym. Muzyka jaką grają jest inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych czyli kolebką Southern Rocka. Koncerty zespołu są zawsze bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem.
Występowali na jednej scenie z takimi artystami jak: Dżem, Maryla Rodowicz, Lady Pank, Cree, Renata Przemyk, Mech, Oddział Zamknięty, Oberschelsien, Kruk, Andrzej Nowak & Złe Psy, TSA i innymi. To właśnie REBELIANCI zostali wybrani spośród wielu zespołów do zagrania wspólnego koncertu z legendarną polską grupą DŻEM w opolskim amfiteatrze z okazji X-lecia wstąpienia Polski do UE.
Zespół został również zaproszony do zagrania podczas koncertu charytatywnego dla Tomasza KOWALA Kowalskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nie sposób pominąć również faktu, świetnie układającej się współpracy, a co za tym idzie, kilku fantastycznych koncertów zagranych wspólnie z legendą polskiego rocka – grupą CREE i Sebastianem Riedlem. Jako jedni z nielicznych zostaliśmy zaproszeni do zagrania koncertu z okazji XX-lecia zespołu Cree, który odbył się na dzikiej plaży Paprocany w Tychach.

+ 3 LOKALNE ZESPOŁY WYBRANE PRZEZ ORGANIZATORA

 

Bilety dostępne TUTAJ.

 

 

Zobacz również...

Pozostałe wydarzenia >
19 październik 2017
20 październik 2017
21 październik 2017
Ostrów Wielkopolski
10 sierpień 2017
11 sierpień 2017
12 sierpień 2017
13 sierpień 2017
Środa Wielkopolska
17 sierpień 2017
18 sierpień 2017
19 sierpień 2017
Bielawa
09 grudzień 2016
10 grudzień 2016
Konin
25 listopad 2016
Goleszów k. Ustronia
11 listopad 2016
12 listopad 2016
Kraków
08 październik 2016
Bielsko-Biała
Pozostałe wydarzenia >

Partnerzy

Współpracujemy