Maciej Madejski :: poniedziałek, 15, styczeń 2018

Joe Satriani: "What Happens Next" od dziś w sklepach


Plus kolejna trasa G3... Kto tym razem w składzie?

 

e1f118ac-7523-41e1-bffd-cf986418d737 (800×800)

 

„What Happens Next” to już szesnasty album solowy mistrza gitary. Od dziś można kupować! Pojawiają się na nim niezwykli goście: legendarny bas i głos Deep Purple, a obecnie Black Country Communion – Glenn Hughes oraz perkusista Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers oraz supergrupy Chickenfoot, w której - obok Sammy’ego Hagara i Michaela Anthony’ego (obaj ex-Van Halen) – występuje razem z gospodarzem „What Happens Next”. Satriani kolejny raz zdecydował się na współpracę producencką z Mike Fraserem, znanym z kolaboracji m.in. z AC/DC.

Oczywiście krążek promowany będzie na koncertach, ale nie będzie to zwyczajny objazd, a kolejna odsłona G3. W ramach tego cyklu Joe grywał wspólnie z takimi tuzami jak Steve Vai (było nie było – jego niegdysiejszy uczeń), John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson czy wreszcie sam Robert Fripp z King Crimson!

small_G3_Admat_UK_R1_V1_simple_layers_PL2_5394.jpg (658×328)


Na wyjątkowym tournee po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie a kończącym w Glasgow, obok Joe Satrianiego zagrają tym razem wspominany John Petrucci, długoletni członek i współzałożyciel grupy Dream Theater, oraz nieco zapomniany, ale wciąż aktywny i inspirujący innych gitarzystów Uli Jon Roth, zafascynowany Jimi Hendrixem, przed laty członek Scorpions. 

Wiecie już zapewne doskonale, że 9 marca 2018 roku panowie wystąpią na deskach warszawskiego Torwaru…

Kategorie Polecamy

Partnerzy

Współpracujemy